WOW! ✖ WSZYSTKIE maseczki skin79 po ▶ 4zł ◀   Kup teraz    

Atopowe zapalenie skóry, jakie kosmetyki używać?

Skin79 Team
 | 20/07/20

Cera atopowa wymaga szczególnej uwagi - zwłaszcza jesienią i zimą . W jaki sposób ją odpowiednio oczyszczać i nawilżać?

 

 

Atopowe zapalenie skóry to coraz częściej spotykana choroba alergiczna przewlekła, która przebiega z okresami zaostrzeń i remisji. Chorobie tej towarzyszy trudny do opanowania, uporczywy świąd a co za tym idzie, powierzchniowe uszkodzenia skóry, gdyż człowiek potrafi drapać się aż do krwi. Skóra atopowa wymaga ciągłej obserwacji i stałego wzmacniania płaszcza hydrolipidowego.

Nawilżanie i natłuszczanie to nieodzowny element pielęgnacji, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym - należy wówczas pamiętać o ochronie przed chłodem, wiatrem, mrozem, a także zbyt nagrzanym powietrzem. Duży kontrast temperaturowy powoduje pierzchnięcia, podrażnienia, a także pękanie naczynek krwionośnych. Skóra atopowa sama w sobie ma problem z zatrzymywaniem wody, czynniki środowiskowe jeszcze to potęgują. Kluczowe jest więc nawilżenie, a następnie "zimowa kołderka" z dobrego kremu natłuszczającego.

 

Stosowanie kremu BB to najlepsza ochrona w czasie zimy. Dzięki silikonom w nim zawartym wyżej wspomniana zimowa kołderka jest już na twarzy. Teraz trzeba pamiętać o dokładnym demakijażu, aby żaden silikon i filtr nie pozostawał na niej przez noc.

Tutaj sprawdzi się olejek myjący z olejem z krokosza barwierskiego KLIK , który już na tym etapie wpływa na skórę odżywczo i regenerująco.

 

Następnie, dla pewności, że skóra jest całkowicie czysta, stosujemy mus KLIK - zawiera on dużo substancji o właściwościach przeciwzapalnych, a więc łagodzących zmiany na skórze.
Po oczyszczaniu obowiązkowo toner, mocno nawilżający Golden Snail KLIK

 

Dobrą alternatywą może być emulsja aloesowa KLIK, która nawilża, koi, ale też delikatnie natłuszcza.
Można też użyć serum + dobry krem nawilżająco-natłuszczający. Tu sprawdzi się Jeju Mayu KLIK, który dzięki ulepszonej formule jest w stanie utrzymać nawilżenie w głębokich warstwach naskórka.

Wróć